Про що розкаже колір на вишиванці?

 

    Червоний   підсилює енергію.  Такий життєрадісний орнамент символізує любов, пристрасть та агресію. Оскільки він стимулює всі функції, надто активним людям його не радять.

 

    Білий – символ кохання та невинності.

 

    Жовтий – означає радість. Підсилює веселий норов і відкритість людини. Такі відтінки переважають на Гуцульщині, оскільки саме гуцули славляться своєю щирістю та комунікабельністю. Жовтий колір – символ безграничного щастя.

 

    Оранжевий розміщували у межах дітородного центру. У вишивках зустрічається нечасто – його більше використовують як акцент, який підсилює життєву енергію.

 

Рожевий символізує духовний спектр, це колір чуттєвості, який до того ж є благодатним і сприяє спокійному життю.

 

Зелений колір є символ пробудження природи, вічної молодості, несе в собі задоволення та спокій. Зелена гама завжди несе невичерпні надії на злагоду, мир і спокій. Зелений втілює добробут, дорослішання, розвиток, здоров’я, розуміння, прояву любові, таємницю, розум. Це колір весни, дозрівання, свободи, надії, відродження. Часто символізує безперервність.

 

 

 Блакитний символізує благородство, ніжність і вірність. Це пасивність, поміркованість, спокій, втішання, розум, творчість.

 

    Блакитний, зелений та рожевий символізують духовний спектр. Ці кольори  вважаються благодатними, сприяють спокійному життю.

 

    Синій символізує воду, тобто жіноче начало. На Київщині на вишивках переважають сині та червоні кольори.

 

    Фіолетовий – найбільш благодатний колір, що тонко поєднує чоловічу та жіночу сутність. З давніх зразків української вишивки відомо, що саме такі відтінки полюбляли діти та вагітні жінки.

 

    Чорний – поглинаючий. Колір закритості, який свідчить про те, що людина прагне замкнутися в собі. Вишивальниці часто трактують його як колір землі,символ багатства, плодючості, колір землеробів. Хоча найчастіше одяг із чорним орнаментом вдягали під час посту.

 

Коричневий-надійність, здоровий глузд, характеризує порядок у вчинках, врівноваженість. Коричневий-  улюблений колір серед землеробів – колір землі, яка щойно зорана навесні, засіяна та наштовхує на думки про майбутній врожай і добробут.

 

Сірий колір дипломатіїСірий колір – нейтральний, не належить ні до одної з сторін: темряви чи світла, зовні чи внутрішньо, напруження чи розслаблення. Сірий – це контур, це межа. Він збільшує інтенсивність хроматичного кольору, поруч з яким знаходиться.

 

З давніх-давен у дівочий   вінок вплітали    стрічки різного кольору, кожна з яких — символ:

світло-коричневі — Матері-Землі;

жовті — Сонця;

світло-зелені — краси та молодості;

голубі й сині — неба і води;

оранжеві — хліба;

фіолетові — мудрості;

малинові — душевності, щирості;

 

рожеві — достатку.