Про що розкаже колір на вишиванці?

 

    Червоний  підсилює енергію.  Такий життєрадісний орнамент символізує любов, пристрасть та агресію. Оскільки він стимулює всі функції, надто активним людям його не радять.

 

    Білий– символ кохання та невинності.

 

    Жовтий – означає радість. Підсилює веселий норов і відкритість людини. Такі відтінки переважають на Гуцульщині, оскільки саме гуцули славляться своєю щирістю та комунікабельністю.Жовтий колір – символ безграничного щастя.

 

    Оранжевий розміщували у межах дітородного центру. У вишивках зустрічається нечасто – його більше використовують як акцент, який підсилює життєву енергію.

 

Рожевий символізує духовний спектр, це колір чуттєвості, який до того ж є благодатним і сприяє спокійному життю.

 

Зелений колір є символ пробудження природи, вічної молодості, несе в собі задоволення та спокій. Зелена гама завжди несе невичерпні надії на злагоду, мир і спокій. Зелений втілює добробут, дорослішання, розвиток, здоров’я, розуміння, прояву любові, таємницю, розум. Це колір весни, дозрівання, свободи, надії, відродження. Часто символізує безперервність.

 

 

 Блакитний символізує благородство, ніжність і вірність. Це пасивність, поміркованість, спокій, втішання, розум, творчість.

 

    Блакитний, зелений та рожевий символізують духовний спектр. Ці кольори  вважаються благодатними, сприяють спокійному життю.

 

    Синій символізує воду, тобто жіноче начало. На Київщині на вишивках переважають сині та червоні кольори.

 

    Фіолетовий – найбільш благодатний колір, що тонко поєднує чоловічу та жіночу сутність. З давніх зразків української вишивки відомо, що саме такі відтінки полюбляли діти та вагітні жінки.

 

    Чорний – поглинаючий. Колір закритості, який свідчить про те, що людина прагне замкнутися в собі. Вишивальниці часто трактують його як колір землі,символ багатства, плодючості, колір землеробів. Хоча найчастіше одяг із чорним орнаментом вдягали під час посту.

 

Коричневий-надійність, здоровий глузд, характеризує порядок у вчинках, врівноваженість. Коричневий-  улюблений колір серед землеробів – колір землі, яка щойно зорана навесні, засіяна та наштовхує на думки про майбутній врожай і добробут.

 

Сірийколір дипломатіїСірий колір – нейтральний, не належить ні до одної з сторін: темряви чи світла, зовні чи внутрішньо, напруження чи розслаблення. Сірий – це контур, це межа. Він збільшує інтенсивність хроматичного кольору, поруч з яким знаходиться.

 

З давніх-давен у дівочий   вінок вплітали    стрічки різного кольору, кожна з яких — символ:

світло-коричневі — Матері-Землі;

жовті — Сонця;

світло-зелені — краси та молодості;

голубі й сині — неба і води;

оранжеві — хліба;

фіолетові — мудрості;

малинові — душевності, щирості;

 

рожеві — достатку.